Terapia neuralna

Terapia neuralna

Terapia neuralna to terapia regulacyjna, integralna i holistyczna, która działa poprzez układ nerwowy wegetatywny. Wszystkie części naszego organizmu są ze sobą powiązane za pomocą jednej sieci układu nerwowego, która łączy umysł, organy i tkanki w jedność.

Układ nerwowy wegetatywny reguluje funkcje organów i tkanek i utrzymuje je w stanie najkorzystniejszej możliwej równowagi. Jakiekolwiek podrażnienie w obrębie tej sieci nerwowej (blizny, infekcje, interwencje chirurgiczne, stres przewlekły…) może zaburzać przekaz informacji przez układ nerwowy i prowadzić do pojawienia się objawów w dowolnej okolicy ciała.

Terapia neuralna usiłuje neutralizować te podrażnienia za pomocą iniekcji w określone punkty ciała zgodnie z indywidualną historią kliniczną każdej osoby, aby jej układ nerwowy odnalazł ponownie stan równowagi w której ból, infekcja, alergia czy zaburzenia hormonalne…..prawdopodobnie nie będą potrzebne.

Zachęcam do obejrzenia filmu, w którym lekarze hiszpańscy różnych specjalności tłumaczą co to jest Terapia Neuralna i opowiadają o jej zastosowaniu w swojej praktyce.