Blog

Iniekcje kolagenowe w leczeniu bólu układu ruchu

Nieprawidłowa dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej oraz przewlekły stres często prowadzą do przewlekłych schorzeń układu ruchu – w krajach zachodnich problem ten dotyczy prawie połowy populacji. Główną przyczyną szukania pomocy jest ból, często to jedyna motywacja, by poddać się różnym terapiom w celu złagodzenia przykrych dolegliwości utrudniających lub wręcz uniemożliwiających wykonywanie podstawowych czynności.

Stosowanie terapii wykorzystujących zarówno sterydowe jak i niesterydowe środki przeciwzapalne, przynosi ulgę w bólu w krótkim czasie, jednak wiąże się z występowaniem istotnych działań niepożądanych. Stosowanie ich przez dłuższy czas jest niewskazane, podobnie jak leków przeciwbólowych z innych grup (np. opioidy). W celu uzyskania długotrwałego efektu należy starać się dotrzeć do przyczyn zaistniałych dolegliwości, a nie tylko usuwać objawy.

Jeżeli dolegliwości bólowe są skutkiem zmian zwyrodnieniowych czy przeciążeniowych związanych z niedoborem kolagenu w strukturach tkanki łącznej, iniekcje z kolagenem mogą być istotnym elementem leczenia przyczynowego, warto je połączyć z leczeniem fizjoterapeutycznym.

Preparaty Collagen Medical Devices w leczeniu bólu

Praparaty CMD (Collagen Medical Devices firmy Guna) są wynikiem intensywnych badań naukowych i są tworzone zgodnie z najwyższymi standardami procesów produkcyjnych, co czyni je bezpiecznymi i odpowiednimi do zastosowania klinicznego. Dodatkową zaletą tych preparatów są zawarte w nich substancje pomocnicze, wysoce specyficzne dla określonego obszaru anatomicznego. Są to wyciągi roślinne, substancje mineralne i witaminy, które zostały dobrane tak, aby zoptymalizować efekt działania kolagenu i uzyskać jak najlepszy efekt leczniczy.

Preparaty CMD:

– zwiększają zakres ruchu i poprawiają funkcjonowanie poprzez wpływ na odbudowę i wzmocnienie uszkodzonych struktur anatomicznych

– mogą być stosowane w leczeniu schorzeń związanych z urazem, przetrenowaniem, jak i starzeniem się

– są w 100% pochodzenia naturalnego

– sprzyjają poprawie histologicznej struktur anatomicznych poprzez wsparcie syntezy własnego kolagenu

– mogą być podawane okołostawowo, dostawowo, domięśniowo, podskórnie i śródskórnie

– są dobrze tolerowane, nie zaobserwowano działań niepożądanych, reakcji alergicznych ani interakcji z innymi lekami.